fbpx

+48 506 263 884

Legary tarasowe drewniane czy kompozytowe? Które posłużą dłużej?

Legary tarasowe drewniane czy kompozytowe? Które posłużą dłużej?

Gdy decydujemy się na budowę tarasu, jednym z najważniejszych wyborów, jakiego musimy dokonać, jest to, jakiego rodzaju materiału użyjemy. W przypadku legarów tarasowych możemy wybrać pomiędzy drewnem i kompozytem. Zarówno legary drewniane, jak i kompozytowe mają swoje plusy i minusy, a ostateczny wybór często zależy od naszych osobistych preferencji i wymagań. Ale które z nich posłużą dłużej?

Czytaj więcej
Jakie legary na strop drewniany?

Jakie legary na strop drewniany?

Drewniane legary to kluczowy element w budownictwie, zwłaszcza jeśli chodzi o konstrukcję tarasów czy domów szkieletowych. Poniżej opiszemy, jakie legary na strop drewniany wybrać, zwracając szczególną uwagę na ich cechy i właściwości.

Czytaj więcej
Jakie drewno konstrukcyjne sprawdzi się na altanę ogrodową

Jakie drewno konstrukcyjne sprawdzi się na altanę ogrodową?

Altana ogrodowa to wspaniałe miejsce, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu i cieszyć się urokami natury. Jednak, aby zbudować trwałą i stabilną konstrukcję, kluczowe jest wybranie odpowiedniego gatunku drewna. Wybór ten wpłynie nie tylko na estetykę wyglądu altany, ale również na jej trwałość i wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej
Co to są legary tarasowe i czym się różnią od drewna konstrukcyjnego

Co to są legary tarasowe i czym się różnią od drewna konstrukcyjnego?

Legary tarasowe to istotny element konstrukcyjny tarasu – pełni on funkcję podpory dla desek, które stanowią podstawę każdej tarasowej konstrukcji. To właśnie w tym miejscu możesz postawić krzesła, ławki, grilla oraz inne przedmioty, które pozwolą Ci na miłe spędzanie czasu wolnego wiosną i latem. Legary tarasowe oferowane w scanwood.com.pl wykonane są ze świerku skandynawskiego.

Czytaj więcej