fbpx

+48 506 263 884

Deski strugane – czym są i gdzie można je stosować?

Spis treści

Deski strugane to produkt, który od razu nadaje się do użycia. Niezależnie od tego, czy jesteś stolarzem, czy majsterkowiczem, możesz być pewien, że właśnie ten rodzaj materiału idealnie nadawać się będzie do Twojego projektu. Sprawdź, gdzie można je stosować i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Czym charakteryzują się deski strugane?

Deski strugane jako produkt są idealnie gładkie i nadają się od razu do użycia. Deski strugane spotkasz w różnego rodzaju konstrukcjach drewnianych. Niezależnie od tego, czy prowadzisz profesjonalną stolarnię czy jesteś konstruktorem – amatorem, deski konstrukcyjne są materiałem, który pozwoli Ci na zbudowanie konstrukcji, które będą cieszyć użytkowników. Nadają się bowiem idealnie do stworzenia pięknych i niepowtarzalnych:

 • łóżek,
 • szkieletów,
 • słupów,
 • konstrukcji nośnej,
 • zabawek.

To oczywiście nie wszystko. Deski strugane świetnie sprawdzą się przy budowie tarasów zarówno przy Twoim domu, jak i na działce letniskowej. Jeśli chcesz odpowiednio i w sposób nowoczesny zabudować balkon, a w szczególności jego zabudowę to ten rodzaj drewna może spokojnie przydać się właśnie Tobie. Właściwie cała architektura ogrodowa może być zbudowana z desek struganych.

Deski strugane to również ciekawy pomysł na płot wokół Twojej posesji. Tak! Możesz, kupując towar o określonej długości, zbudować sobie ogrodzenie Twojej posesji. Podczas gdy inni stawiają na metalowe barierki, ty możesz być proekologiczny i zbudować coś unikalnego.

W tym miejscu nie sposób nie zauważyć, że deski strugane użyte do budowy ogrodzenia da się łatwo i szybko zamontować. Możesz pomalować je na określony kolor. Jedyne, co Cię ogranicza, to wyobraźnia. Także jeśli znudzi Ci się ogrodzenie z drewna, to możesz spokojnie je zdemontować i poddać ekologicznej utylizacji.

Deski strugane a proces obróbki

Warto wiedzieć, że dobre deski strugane wymagają odpowiedniego przygotowania. Wielu ludzi myli ten produkt z tarcicą, która powstaje w wyniku cięcia dłużycy. To jednak dopiero początek procesu. Wszystko zaczyna się od pocięcia wielkich belek na deski. Następnie te deski są przechowywane w komorach suszarniczych, w których przebywają określoną ilość czasu. Dopiero kiedy osiągną poziom 12 – 15 procent wilgotności można zacząć je obrabiać na specjalnie do tego przygotowanych maszynach, nazywanych obrabiarkami. Wyposażone są one w noże, dzięki którym powstaje deska strugana.

Deski strugane są właśnie lepsze od wersji bez obróbki, gdyż ich gładka powierzchnia jest odporna na działanie wody i… ognia. Tak! Po desce chropowatej i nieobrobionej ogień nie ślizga się, a od razu zapala dany materiał. W przypadki deski struganej ten proces jest opóźniony. Dodatkowo na gładkiej desce możesz od razu używać produktów, które nadadzą drewnu określony wygląd. Mogą to być:

 • lakiery bezbarwne;
 • lakiery pigmentowane;
 • lakiery wodne;
 • bejce;
 • lakierobejce.

Pamiętaj, że impregnacja desek struganych zwiększy ich wytrzymałość. Możesz takie zakupione deski poddać również procesowi impregnacji ciśnieniowej. Dzięki temu zabiegowi, do którego używa się specjalnych komór, można wtłoczyć w głąb tego materiału potężną dawkę impregnatu zwiększającego wytrzymałość desek struganych na pleśń, grzyby oraz innego rodzaju zagrożenia z zewnątrz.

Deski strugane znajdujące się w ofercie Scanwood.com.pl świetnie sprawdzą się podczas budowy domów szkieletowych. Są one doskonałym materiałem do tworzenia różnego rodzaju konstrukcji.

Jakie deski strugane otrzymasz w Scanwood.com.pl?

Deski strugane w ofercie Scanwood.com.pl dostępne są w następujących grubościach i szerokościach:

 • deska 28 x 170,
 • deska 28 x 145,
 • deska 20 x 145,
 • deska 20 x 95.

Jeżeli chodzi o długość desek struganych, warto skontaktować się z doradcą handlowym firmy z Mikołowa, by otrzymać konkretne informacje na temat dostępności danego produktu. Standardowo na rynku oferowane są różne długości desek struganych. Wszystko zależy oczywiście od przeznaczenia.

Scanwood.com.pl przywiązuje ogromną wagę do jakości sprzedawanego drewna struganego. Sprowadzane ze Szwecji oraz Estonii zdecydowanie wyróżnia się wytrzymałością oraz legendarną trwałością na tle innych produktów dostępnych na rynku.

Deski strugane z Estonii i Szwecji. Dlaczego warto?

Jeśli szukasz desek struganych z Estonii, to Scanwood.com.pl jest miejscem, w którym dostaniesz właśnie ten produkt. Podobnie do drewna skandynawskiego, można liczyć w tym wypadku na odpowiednią jakość i konkurencyjną cenę. Jeśli wolisz skandynawską jakość, szukaj desek struganych, których krajem pochodzenia jest Szwecja. Wytrzymałe, trwałe oraz charakteryzujące się dużą gęstością będą latami służyć Tobie i Twoim inwestycjom. W obu wypadkach taki zakup z pewnością się opłaci.

Deski strugane z Estonii czy deski strugane ze Szwecji – koszt

Zastanawiasz się, ile kosztują deski strugane ze Szwecji? Jesteś ciekawy, jaki jest koszt zakupu deski struganej z Estonii? Nie czekaj i skontaktuj się ze Scanwood.com.pl, aby dobrać odpowiedni rodzaj tego produktu dla siebie oraz dowiedzieć się, jaki będzie koszt takiego zakupu.

Oszczędności w wypadku deski struganej są zbędne. W tym wypadku cena schodzi na drugi plan. Najważniejsza jest jakość, która zapewnia trwałość na długie lata. Możesz oczywiście kupić produkty tańsze, jednak czy warto oszczędzać w momencie, kiedy Twój dom, stół czy inna konstrukcja ma przetrwać lata?