fbpx

+48 506 263 884

Dlaczego warto zdecydować się na montaż podbitki drewnianej?

Spis treści

Dlaczego warto zdecydować się na montaż podbitki drewnianej

Podbitka drewniana to materiał, który przydaje się do wykończenia dachu, tarasu czy poddasza. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na montaż podbitki drewnianej.

Co to jest podbitka drewniana?

Podbitka drewniana jest odmianą podbitki dachowej, która służy do wykończenia dachu. Chroni konstrukcję przed czynnikami atmosferycznymi takimi, jak deszcz, śnieg czy wiatr. Jednocześnie zakrywa elementy konstrukcyjne dachu, pełniąc funkcje estetyczne. Warto również pamiętać, że podbitka zapobiega uciekaniu ciepła przez dach, podtrzymując jego właściwości izolujące. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na oszczędnościach związanych z ogrzewaniem budynku.

Odpowiednio zaimpregnowana podbitka drewniana z pewnością wytrzyma długie lata, chroniąc i dając naprawdę ciekawy efekt wizualny. Pozostaje jednak pytanie: jaką podbitkę drewnianą wybrać?

Dlaczego podbitka drewniana ze Skandynawii?

Podbitka ma chronić Twój dom przed szkodnikami, czynnikami atmosferycznymi, a nawet ptakami. Szczególnie te ostatnie, choć bardzo ważne w ekosystemie, niszczą po prostu konstrukcje domów. Nie możesz pozwolić, aby elementy konstrukcyjne dachu takie, jak okap czy zadaszenie zostały bez jakiejkolwiek ochrony. Co więc zrobić? Zastosować właśnie podbitkę rodem ze Szwecji.

Jest ona niesamowicie estetyczna. Jej jasny kolor sprawia, że idealnie nadaje się do bejcowania, malowania i lakierowania. Możesz puścić wodze fantazji i przy pomocy odpowiednich środków uzyskać kolor, na którym Ci zależy. Podbitka dachowa właśnie w tym stylu jest materiałem, który będzie się nadawać do każdej inwestycji.

Świerk skandynawski to drzewo, z którego firma Scanwood.com.pl z Mikołowa oferuje odpowiedni materiał. Dzięki pochodzeniu podbitki drewnianej z rejonu Skandynawii możesz być pewien, że jest on doskonale twardy, sprężysty oraz bardzo odporny na wszelakiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Dlaczego podbitka drewniana jest najlepsza?

Podbitka drewniana dostępna na Scanwood.com.pl jest produktem charakteryzującym się dużą wytrzymałością. Konstrukcja jest chroniona przed wilgocią. Jakie rozmiary podbitki drewnianej znajdziesz na Scanwood.com.pl? Do najpopularniejszych zdecydowanie zaliczają się produkty o wymiarach:

  • podbitka 19 x 146 FAZA,
  • podbitka 19 x 146 SOFT,
  • podbitka 14 x 121 FAZA,
  • podbitka 14 x 121 SOFT,
  • podbitka 20 x 120.

Podbitka drewniana. Jak zamontować?

Podbitkę drewnianą z reguły mocuje się do krokwi dachowych. Najpierw warto zamontować prostopadłe do krokwi listwy mocujące, do nich zaś mocuje się podbitkę drewnianą. Niektórzy do montażu używają gwoździ ciesielskich. Inni wolą odpowiednio wyprofilowane wkręty. Jeśli nie do końca jesteś pewien, jakiego rodzaju element złączny dobrać do tej czynności, możesz spokojnie zdać się na specjalistów ze Scanwood.com.pl. Oni z pewnością doradzą Ci, czym mocować zakupioną u nich podbitkę drewnianą.

Poruszając temat montażu podbitki drewnianej, warto pamiętać, że delikatne szpary pomiędzy kolejnymi deskami mogą ułatwić tak potrzebną wentylację. Jeśli jednak zdecydujesz się na montaż, w którym deski będą ściśle ze sobą połączone, warto zadbać o odpowiedni system wentylacji. Mogą to być kratki bądź miejsce, w którym nastąpi odpowiednia wymiana powietrza.

Nie tylko podbitka. Boazeria rodem z dzikiej przyrody

Boazeria świerkowa to produkt o bardzo jasnym kolorze. Jeśli jesteś fanem hygge oraz innych stylów życia, które wywodzą się ze Skandynawii, oprócz podbitki warto zainwestować w ten rodzaj wykończenia ścian. Bliskość natury – bo jakże inaczej można nazwać tego typu upiększenie ścian – sprawia, że każdy człowiek będzie zadowolony. Warto pamiętać, że podbitkę drewnianą i boazerię można pomalować na kolor, który będzie odpowiadał Tobie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz bejcowanie i lakierowanie, a może zdecydujesz się na malowanie farbą – możesz być pewien, że drewniane produkty ze Scanwood.com.pl idealnie nadają się do tego rodzaju obróbki.

Warto dodać, że podbitka drewniana, znajdująca się w ofercie Scanwood.com.pl nadaje się również jako materiał do budowy sauny. Także to zastosowanie pokazuje, z jakim wysokiej jakości materiałem mamy do czynienia.

Deska elewacyjna? Idealne wykończenie domu

Oprócz zastosowania podbitki drewnianej możesz wykończyć swój dom deską elewacyjną. W ofercie Scanwood.com.pl znajdziesz materiał, który sprawi, że drewno stanie się nie tylko elementem charakterystycznym, ale i wizytówką Twojego domu. Wraz z odpowiednio dobraną podbitką drewnianą będzie robić wrażenie.

W ofercie Scanwood.com.pl znajdziesz różnego rodzaju deski elewacyjne. Do swojego domu możesz dobrać, chociażby:

W razie wątpliwości bądź problemów z podjęciem decyzji, którą deskę elewacyjną wybrać, warto skonsultować się z doświadczonym doradcą klienta Scanwood.com.pl. Pomoże on również dobrać najlepsze profile do deski elewacyjnej.

Gdzie kupić podbitkę drewnianą na montaż?

Wybierając podbitkę drewnianą na montaż, warto od razu swoje kroki skierować do Scanwood.com.pl. Firma z Mikołowa z wieloletnim doświadczeniem gwarantuje najwyższą jakość sprzedawanych produktów. Bardzo ważne w wypadku wybrania Scanwood.com.pl jest możliwość zadawania najtrudniejszych pytań, na które z pewnością otrzymacie odpowiedź. W dzisiejszych czasach istotna jest również dostępność towarów. To również zapewnia Scanwood.com.pl, który od lat współpracuje zarówno z dużymi podmiotami gospodarczymi, jak i klientami indywidualnymi. Zapraszamy do współpracy!