fbpx

+48 506 263 884

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo – czym się charakteryzuje?

Spis treści

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo – czym się charakteryzuje

Wybór odpowiedniego drewna konstrukcyjnego jest istotnym elementem każdej inwestycji. Bez względu na to, czy planujesz wybudować altanę lub zadaszenie, czy realizujesz większy projekt typu hala sportowa – pamiętaj, aby stawiać na dobre rozwiązania. Takim bez wątpienia jest drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo.

Czym jest drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo to produkt, który przygotowany jest do zastosowania w budownictwie. Zgodnie z zaleceniami drewno konstrukcyjne powinno mieć bardzo niską wilgotność. Gdzie doskonale sprawdzi się drewno konstrukcyjne? Przede wszystkim we wszelkiego rodzaju drewnianych garażach i budynkach gospodarczych. Drewno konstrukcyjne sprawdza się również świetnie w altanach oraz pergolach. Więźby dachowe, stropy oraz antresole mogą być również budowane z tego materiału. Oczywiście do najpopularniejszych sektorów, w których można wykorzystywać drewno konstrukcyjne, impregnowane ciśnieniowo należą:

  • domy szkieletowe drewniane,
  • domy modułowe,
  • budynki tradycyjne, murowane.

Drewno konstrukcyjne impregnowanie ciśnieniowo jest trwałe!

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo jest produktem, który trwałością może w wielu przypadkach pobić nawet konstrukcje murowane. Niezależnie od tego, czy kupisz drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo sosnowe, to możesz być pewien, że spełni ono nawet Twoje największe wymagania.

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo jest dodatkowo mocne dzięki materiałowi, który używany jest do jego produkcji. Chodzi przede wszystkim o materiał pochodzący z chłodnych krajów skandynawskich. To właśnie tam, przez długi okres wzrostu drzew, uzyskuje się materiał będący naprawdę odpornym na wszelakie, zewnętrzne niedogodności. Począwszy od wilgoci, poprzez pleśń, grzyby aż po inne niekorzystne warunki.

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo wkładane jest do specjalnej komory, w której zostaje poddane impregnacji. Pod wpływem bardzo wysokiego ciśnienia, wtłaczany jest w nie impregnat, który wnika głęboko w jego strukturę. Dzięki temu jest ono odporne na pleśń, grzyby oraz dłużej może służyć w wybranej przez Ciebie konstrukcji.

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo jest eko!

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo jest produktem, który spełnia warunki rozumiane pod hasłem ekologiczne. Przede wszystkim materiał jest pozyskiwany w sposób zrównoważony pod każdym względem. Nie ma możliwości, by materiał, który znajduje się w sklepie Scanwood.com.pl był w jakikolwiek sposób pozyskany niezgodnie z normami obowiązującymi w lasach skandynawskich.

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo – C14 i C24

Zgodnie z normą PN – EN 338 klasy drewna konstrukcyjnego litego są oznaczane od C14 do C50. W zależności od tego, jakiej wytrzymałości drewna konstrukcyjnego potrzebujesz, w Scanwood.com.pl możesz wybrać zarówno opcję C14, jak i C24. Symbol C oznacza gatunek drewna – w przypadku Scanwood.com.pl będzie to drewno iglaste. Drewno o oznaczeniu C24 jest przeznaczone przede wszystkim do budowy domów konstrukcyjnych. Drewno konstrukcyjne C24 ma wytrzymałość na ściskanie wzdłuż włókien aż 21MPa, co daje około 214 kilogramów na każdy centymetr kwadratowy powierzchni.

Ile kosztuje drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo?

Ceny drewna konstrukcyjnego impregnowanego ciśnieniowo nie są takie same. Szczególnie ostatnie miesiące pokazały, że ceny zmieniają się diametralnie. Warto skontaktować się z przedstawicielem handlowym Scanwood.com.pl, aby ustalić szczegóły odnośnie zakupu i ceny.

W ramach oferty pod nazwą drewno konstrukcyjne w Scanwood.com.pl możesz kupić takie produkty, jak:

Szczególnie ciekawe są dwa ostatnie rodzaje drewna konstrukcyjnego. Charakteryzujące się bardzo wysoką wytrzymałością i jakością wykonania drewno KVH DUO oraz KVH TRIO z pewnością przyda Ci się podczas bardziej wymagających prac. Scanwood.com.pl wychodzi z założenia, że w konstrukcjach liczą się tylko najlepsze rozwiązania. Rozwiązania, które wytrzymają lata.

Drewno konstrukcyjne impregnowane ciśnieniowo to produkt, który możesz w każdej chwili ekologicznie utylizować. W przeciwieństwie do materiałów sztucznych, w wypadku pozbywania się drewna nie musisz obawiać się o kwestie ochrony środowiska naturalnego.

Drewno KVH polecane jest szczególnie w przypadku konstruowania więźby dachowej. Dzięki swojemu unikalnemu wyglądowi może być prezentowane w otwartych i widocznych miejscach konstrukcji, nadając jej czaru i uroku.

Drewno konstrukcyjne dobrej jakości zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i jakość wykonanej konstrukcji. W wielu przypadkach oszczędzanie i kupowanie drewna, które jest niewysuszone, a dodatkowo nie posiada certyfikatów, może skończyć się źle dla samej konstrukcji. Chodzi przede wszystkim o kwestie wypaczania się drewna, które schnie w gotowym już obiekcie. To schnięcie spowoduje z pewnością problem z pękającymi tynkami i ścianami. Pozorna oszczędność jest więc finalnie startą dużych pieniędzy, jakie zostaną wydane na remonty.