fbpx

+48 506 263 884

Zalety domów szkieletowych. Dlaczego taka inwestycja się opłaca? (5 powodów)

Spis treści

Zastanawiasz się nad postawieniem domu szkieletowego? Świetnie! W niniejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto budować domy szkieletowe i jakie są zalety domów szkieletowych. Przekonaj się, że to dobra decyzja – dla Ciebie i Twojej rodziny!

zalety-domow-szkieletowych

Domy szkieletowe są szybkie w postawieniu

A szybkość to tylko jedna z cech przeważających na korzyść domu szkieletowego. Dla przykładu: tradycyjny dom murowany buduje się rok, nawet kilka lat i to tylko w „suche” dni (bez deszczu, śniegu, nadmiernego wiatru itp.). Zależy Ci na czasie, chcesz się szybko wprowadzić albo po prostu – perspektywa kilkuletniej budowy jest dla Ciebie niczym niekończąca się opowieść z gatunku tych thrillerowych? Wybierz dom szkieletowy! Słowem-kluczem jest też tu wyraz „stawia” – bo nie musisz go misternie budować przez 50 etapów trwających wiele, wiele miesięcy. Zamiast zapraw i innych materiałów używa się metalowych łączników oraz gwoździ, a jego stawianie może się odbywać bez względu na porę roku.

Ekonomiczność? Jasne!

Powyższa kwestia dotycząca stawiania zamiast budowania ma również swoje plusy pod kątem finansowym. Domy szkieletowe są bardziej ekonomiczne niż tradycyjne domy, ponieważ nie wymagają użycia tylu materiałów. Mniej produktów budowlanych oznacza także mniejszy nakład ludzki (pomoc fachowców). Całość przynosi oszczędności, które – w zależności od projektu – mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. To chyba spora zaleta, prawda?

Łatwość przebudowy w perspektywie czasu

Spodziewasz się dziecka i chcesz dodać pokój w swoim domu szkieletowym? A może chciałbyś powiększyć sypialnię o kącik biurowy (witaj praco zdalna)? Nie ma problemu! Dom szkieletowy posiada lekką, nieskomplikowaną konstrukcję, więc jest bardzo łatwy do przebudowania lub rozbudowania. Nie sprawia też kłopotów z wymianą i modernizacją instalacji. Ponadto warto dodać, że ze względu na małą grubość ścian zewnętrznych dom szkieletowy ma większą powierzchnię użytkową niż tradycyjny dom z cegieł. Zyskujesz przestronne miejsce do życia!

W zgodzie z naturą

W przypadku budowy domów szkieletowych to nie tylko pusty frazes. Tego typu konstrukcje są przyjazne planecie – z dwóch względów. Po pierwsze, do wyrobu domu szkieletowego korzysta się z naturalnych materiałów, a w całości jest on stworzony z drewna. I to nie byle jakiego! Po drugie, drewno skandynawskie, które najlepiej nadaje się do tego rodzaju budynków, cechuje się trwałością i wytrzymałością na lata. Czyżby kolejna oszczędność pieniędzy?

Oszczędność energii

Dom szkieletowy cechuje się szybkim nagrzewaniem zimą, co daje jeszcze większe oszczędności na rachunku za ogrzewanie czy prąd. Energooszczędność z kolei przekłada się na rozwiązanie planet-friendly i koło zalet się zamyka. Z dodatkowych plusów warto wymienić również fakt, że domy szkieletowe są ognioodporne, a inspekcja stanu budynku jest łatwa i tania.

To jak – przekonaliśmy Cię do budowy domu szkieletowego? Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Scanwood, która zajmuje się dystrybucją drewna skandynawskiego!