fbpx

Dlaczego skandynawskie drewno cieszy się taką renomą?

Spis treści

drewno ze Skandynawii

Drewno ze Skandynawii już dawno zyskało popularność wśród polskich producentów konstrukcji drewnianych oraz stolarzy. Dlaczego tak się dzieje? Co jest tego przyczyną? Sprawdźcie w dalszej części artykułu.

Co sprawia, że drewno z koła podbiegunowego jest takie twarde?

Drewno ze Skandynawii czyli Szwecji, Norwegii oraz innych krajów tego regionu jest takie twarde dzięki swojej wysokiej gęstości oraz minimalnym udziale w nim sęków i innych wad. Wszystko przez to, że mikroklimat, w którym przychodzi im rosnąć, jest całkowicie nieprzyjazny roślinom. Niska temperatura, opady śniegu oraz brak ciągłego nasłonecznienia sprawiają, że drewno ze Skandynawii hartuje się w trudnym środowisku i każde, inne warunki nie są w stanie go zniszczyć.

Skandynawskie drewno – idealne na domy szkieletowe, garaże, altany

Skandynawskie drewno jest produktem, który przyda się zarówno producentom domów szkieletowych lub garaży, jak i budowniczym skomplikowanych konstrukcji, do których możemy zaliczyć wielkie hale produkcyjne, baseny oraz hale sportowe. Na pytanie: „Jak zbudować dom szkieletowy?” odpowiedź może być tylko jedna – kupić odpowiednie drewno rodem ze Skandynawii. Dzięki opisanym przez nas właściwościom możesz być pewien tego zakupu, który sprawi, że Twój dom, garaż czy altanka ogrodowa będą trwałe i niezniszczalne przez lata. A o to przecież w takich inwestycjach chodzi!

Przedmioty wykonane z tego materiału i pokryte jedynie naturalnym olejem czynią wnętrze przyjemnym i zdrowym. Wszystko dzięki właściwościom drewna ze Skandynawii. Pamiętaj jednak, żeby dokonywać zakupu w miejscu, w którym jego pochodzenie i jakość są sprawdzone. Skład drewna skandynawskiego będzie idealnym miejscem.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tych czy innych produktów – chociażby deski tarasowej, legarów, paneli, drewnianych elementów czy innych rzeczy, to właśnie miejsca takie jak Scanwood pomogą Ci w zakupie drewna na lata.

Główne zalety drewna skandynawskiego

Do głównych zalet drewna ze Skadynawii zalicza się jego wytrzymałość. Świerki, które rosły w bardzo nieprzyjaznym klimacie sprawiają, że skandynawskie drewno w Polsce wykazuje często większą odporność na czynniki zewnętrzne: deszcz, śnieg czy promienie słońca niż beton i stal. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupiłeś wytrzymałe drewno konstrukcyjne, musisz kupić je u dystrybutora tego typu materiału ze Skandynawii.

Drewno ze Skandynawii – Szwecji czy innych krajów tego regionu, które używane jest na przykład przy budowaniu konstrukcji, nie będzie zmieniać kształtu oraz odginać się z powodu wysokich temperatur. Wszystko za sprawą bardzo niskiej wilgotności, która zostaje osiągnięta dzięki suszeniu w specjalnie do tego zaprojektowanych komorach. W przypadku stali nie ma takiej gwarancji.

Na miejscu drewno jest odpowiednio przygotowywane do wysyłki m.in. poprzez stosowaną impregnację. Ona zapewnia również ochronę przed różnego rodzaju owadami i insektami, które atakują elementy drewniane podczas cieplejszych dni.

Wielu ekspertów zwraca również uwagę na fakt, iż drewno ze Skandynawii bardzo pozytywnie wpływa na organizm człowieka. W świecie, w którym tak dużo jest elementów sztucznych, a jedzenie też coraz częściej nam nie służy – przynajmniej konstrukcja domu pozwoli być bliżej natury i odetchnąć od pogoni dnia codziennego.

Wady drewna ze Szwecji, Łotwy i Estonii

Trwałość i wytrzymałość drewna ze Szwecji, Łotwy i Estonii może być dla wielu jego wadą. Dlaczego? Powoduje ona korozję i niszczenie elementów metalowych, które są do tego rodzaju drzewa przytwierdzane. Eksperci zalecają wybieranie miedzi, jako materiału odpornego na reakcje tego typu. Dla wielu barierą może być dość wysoka cena, na którą składają się spore koszty transportu.

Scanwood – drewno skandynawskie z dostawą na terenie całej Polski

O firmie Scanwood można by wiele opowiadać. Powstała bowiem z zafascynowania drewnem i wyrobami z tego materiału. Tworzą ją pasjonaci, dla których prawdziwym wyzwaniem jest sprzedawać profile, deski, czy panele z drewna ze Szwecji najwyższej jakości. W swojej pracy kierują się maksymą: „Klient – nasz Pan”, więc nie jest dla nich problemem transport zakupionego materiału z ich siedziby do każdego miejsca w Polsce. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki posiadaniu własnej floty samochodów.
Dlaczego warto współpracować ze Scanwood? Przede wszystkim firma ta jest dystrybutorem wysokiej jakości produktów. Jej pracownicy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To jest szczególnie ważne przy dużych konstrukcjach, w których warto skonsultować rozwiązania, mające trzymać konstrukcję latami. Scanwood zdaje sobie sprawę z tego, że czas to pieniądz dlatego każde zamówienie realizuje w jak najkrótszym czasie. Wszystko to jest możliwe dzięki własnemu transportowi, niezależnemu od terminów oraz innych czynników utrudniających obecnie logistykę.

Co najważniejsze, firma Scanwood nie uznaje braków magazynowych. W czasach, kiedy słowo „brak” odmieniane jest przez wszystkie przypadki, możesz być pewien, że dzwoniąc do firmy z Mikołowa, potrzebne drewniane elementy otrzymasz praktycznie od ręki. Nie czekaj i zadzwoń już dziś!